امام صادق(ع) : هیچ معجزه‌اى از معجزات انبیاء نیست مگر اینکه خداوند آن را به دست حضرت قائم(عج) براى اتمام حجت بر دشمنان ظاهر خواهد کرد
آخرین اخبار
صفحه اصلي > ادبی هنری 
اخبار > نمایشگاهی برای دیدار حرم حسینی / نمایشگاهی به نفع کودکان نیازمند
 


13940922000785_photoa.jpg
به همت دو عکاس همدانی صورت گرفت
نمایشگاهی برای دیدار حرم حسینی / نمایشگاهی به نفع کودکان نیازمند
نمایشگاه قدم قدم تا حرم عشق توسط دو هنرمند عکاس همدانی با موضوع به تصویر کشیدن اربعین حسینی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، هر که راهی کربلای حسینی شود، تکه‌هایی از وجود خود را در سرزمین پاک کربلا بی‌گمان به جا خواهد گذاشت تا هر روز و هر لحظه و هر ثانیه وجودش برای زیارت ارباب پر کشد.

"قدم قدم تا حرم عشق"، سرزمینی است که دو عکاس هنرمند و حسینی همدانی، تلاش کردند تا تکه‌های وجود خود و سایر زائران حسینی را که در سرزمین عشق و شهادت، سرزمین دلدادگی به پروردگار جا گذاشتند، به تصویر بکشند.

اینجا در "قدم قدم تا حرم عشق" همه تصویرها جان دارند، نیازی نیست که آفریننده آن اعتراف کند که می‌داند پرده‌اش بی جان است، بالعکس دل تنهایی همه غرق در یاد حسین(ع) می‌شود، به برکت عشق خدایی، شور حسینی همه جا جریان دارد، همه تصاویر متبلور شده ذرات خدایی‌اند.

صحنه‌های عشق و راستی، قطار شدند گاهی جریان دارد کاروانی کوچک در بر گرفته چند بانوی سیاهپوش، که انگار صحنه راهی شدن اسیران کربلا را به شام تداعی می‌کند.

آن‌طرف‌تر صدای ضجه‌های عزاداران حسینی در ذهن می‌پیچد، اینجا گوشه‌ای از عظمت کربلا به تصویر کشیده است. این عکس‌ها دل‌های بسیاری را هوایی می‌کند، آن‌ها که دیده‌اند، دیوانه‌تر و آن‌هایی که ندیدند مشتاق‌تر می‌شوند.

یکی از آفرینندگان "قدم قدم تا حرم عشق" در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه اظهار کرد: سعی ما بر آن بوده تا حس حضور در اربعین حسینی در سرزمین مقدس کربلا را برای افرادی که نتوانستند در این گردهمایی بزرگ حاضر شوند؛ تداعی کنیم.

پوریا پاکیزه تأکید کرد: در این نمایشگاه نیت کردیم تا گوشه‌ای از عظمت حسینی را برای پیروانش به تصویر بکشیم تا سال آینده مشتاق‌تر برای حضور در این کنگره‌ جهانی به سرزمین کربلا بشتابند.

وی گفت: هزینه برپایی این نمایشگاه را خودمان پرداختیم اما درآمد حاصل از آن را برای امور خیریه در نظر گرفتیم.

دبیر سرویس عکس خبرگزاری ایسنا در همدان خاطرنشان کرد: عشق به حسین(ع) و اهل بیت(ع) در چهره همه زائران حسینی ملموس بود و ما سعی کردیم این چهره‌ها را با خود به همدان بیاوریم.

خالق دیگر نمایشگاه " قدم قدم تا حرم عشق" نیز در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار فارس در همدان، تصریح کرد: لنز دوربین به انسان کمک می‌کند تا برخی از نادیده‌های تصاویر پیش رو را بهتر ببیند و عشق حسینی را در تک تک عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) حس کند و به بقیه مردم نیز منتقل کند.

بهزاد علیپور ادامه داد: هیچ توصیف و تشریحی بهتر از حضور در دریای بیکاران شور حسینی نمی‌تواند عظمت اربعین حسینی را منتقل کند، بنابراین ما کوشیدیم تا گوشه‌ای از این صحنه‌های خدایی را برای سایر همشهریان به عنوان تبرک کربلا بیاوریم.

وی افزود: صحنه صحنه کربلا سرشار از معانی ژرف خدایی است که تنها یک عاشق دلباخته حسینی آن را درک می‌کند و این نمایشگاه بیشتر حال افرادی را منقلب خواهد کرد که این عظمت را به چشم دیده‌اند.

دبیر سرویس عکس پایگاه خبر همدان پرس گفت: 56 قطعه عکس انتخاب و به چاپ رسید و تا تاریخ 26 آذرماه از ساعت 14 تا 19 در نگارخانه استاد زنگنه مجتمع فرهنگی شهید آوینی برپا خواهد بود.

لازم به ذکر است که مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور علی تعالی فرماندار همدان، علی‌اکبر نظری رئیس شورای اسلامی شهر همدان، علی رضایی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان، فاضل عبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی،  یاری مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر و برخی دیگر از اعضای شورای شهر همدان برگزار شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج