امام صادق(ع) : هیچ معجزه‌اى از معجزات انبیاء نیست مگر اینکه خداوند آن را به دست حضرت قائم(عج) براى اتمام حجت بر دشمنان ظاهر خواهد کرد
آخرین اخبار
صفحه اصلي > ادبی هنری 
اخبار > نهاوند قطب موسیقی همدان/احتمال حضور گروه موسیقی «کوبان شمس» در اروپا
 


13951027000147_test_photoh.jpg
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند خبر داد
نهاوند قطب موسیقی همدان/احتمال حضور گروه موسیقی «کوبان شمس» در اروپا
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند از احتمال حضور و اجرای گروه موسیقی «کوبان شمس» در یکی از کشورهای اروپایی خبر داد و گفت: نهاوند یکی از قطب‌های موسیقی استان همدان است.

محمود مصباح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به صحبت‌های برخی مبنی بر تعطیلی مجتمع فرهنگی ـ هنری نهاوند و فعالیت‌های کمرنگ این مجتمع اظهار کرد: این موارد از آنجایی سرچشمه می‌گیرد که برق این مجتمع به علت بدهی قطع شده بود که اکنون وصل شده است.

وی با رد عدم فعالیت در این مجتمع فرهنگی بیان کرد: کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند، دفترشان در این مجتمع قرار دارد و از امکانات آن نیز بهره‌مند هستند اما قدردان نیستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند یادآور شد: در حال حاضر گروه‌های مختلف هنری در این مجتمع فرهنگی ـ هنری تمرینات خود را دارند و برای مسابقات و جشنواره‌های مختلف و ایام دهه فجر آماده می‌شوند.

وی با بیان اینکه فصل تابستان و پاییز یک روز سالن این مجتمع بیکار نبوده است، افزود: فعالیت‌های ما در این مجتمع بسیار زیاد است و گروه‌های مختلف تئاتر، موسیقی و تجسمی هر روز در این مجموعه برنامه دارند.

مصباح در خصوص فعالیت گروه‌های موسیقی نهاوند خاطرنشان کرد: گروه «کوبان شمس» که سال گذشته دو نوبت در ارمنستان و روسیه برای ایرانیان مقیم آن کشورها اجرا داشتند امسال نیز به احتمال قوی در ایام عید نوروز در چند کشور اروپایی اجرا دارند.

وی با بیان اینکه دو گروه موسیقی از نهاوند برای حضور در جشنواره موسیقی فجر استان آماده می‌شوند، گفت: نهاوند یکی از شهرهای موفق در عرصه موسیقی سنتی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند با بیان اینکه سه آموزشگاه فعال داریم، تصریح کرد: 200 هنرمند نوجوان و جوان در این آموزشگاه‌ها فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: نهاوند به همراه همدان قطب موسیقی استان است و در زمینه موسیقی مقامی، محلی و سنتی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج