امام صادق(ع) : هیچ معجزه‌اى از معجزات انبیاء نیست مگر اینکه خداوند آن را به دست حضرت قائم(عج) براى اتمام حجت بر دشمنان ظاهر خواهد کرد
آخرین اخبار
صفحه اصلي > نیازمندی های دانشجویی 
اخبار > چگونه «بدون قرار دادن وثیقه» زائر اربعین 95 بشویم؟
 


اربعین-حسینی.jpg
هر که دارد هوس کرببلا بسم لله
چگونه «بدون قرار دادن وثیقه» زائر اربعین 95 بشویم؟
خبرنامه دانشجویان ایران:آنطور که ستاد اربعین دانشگاهیان کشور اعلام نموده است، دانشجویان می‌بایست بر اساس «نمودار توجیهی» و دریافت و تکمیل «فرم تعهد نامه» و همچنین «ثبت در دفاتر اسناد رسمی» نسبت به اخذ مجوز خروج مبادرت نمایند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛بر اساس توافق صورت گرفته میان سازمان نظام وظیفه و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان پیرامون سفر اربعین 95، دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، می‌توانند از طریق بسیج دانشجویی دانشگاه یا استان خود نسبت به اخذ مجوز خروج اقدام نمایند و بدینوسیله بدون گذاشتن وثیقه از کشور خارج شوند.

راه گرفتن مجوز خروج از کشور
آنطور که ستاد اربعین دانشگاهیان کشور اعلام نموده است، دانشجویان می‌بایست بر اساس «نمودار توجیهی» و دریافت و تکمیل «فرم تعهد نامه» و همچنین «ثبت در دفاتر اسناد رسمی» نسبت به اخذ مجوز خروج مبادرت نمایند.

مراحل اخذ مجوز خروج از کشور دانشجویان مشمول (ویژه اربعین 95):
1- دریافت فرم تعهدنامه محضری
2- مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و ثبت تعهدنامه محضری
3- تحویل اصل و کپی تعهدنامه محضری به بسیج دانشجویی دانشگاه
4- مراجعه دانشجو برای پیگیری و تایید تقاضا توسط کارشناس نظام وظیفه دانشگاه
5- دریافت پیامک ثبت مجوز خروج از کشور از سازمان نظام وظیفه
6- اطمینان از ثبت مجوز خروج از کشور در سیستم اداره گذرنامه

نکات مهم:
- دانشجویان توجه نمایند در این شرایط به هیچ عنوان نیازی به حضور در نظام وظیفه استان خود ندارند و صرفا بر اساس هماهنگی با بسیج دانشجویی استان پیگیر کار خود باشند.
- افرادی که بعنوان ضامن، در دفتر اسناد رسمی ضمانت دانشجویان را انجام می‌دهند نمی‌توانند تا بعد از بازگشت دانشجو از کشور خارج شوند.
- دانشجویان پس از بازگشت از سفر اربعین می‌بایست حتما از طریق بسیج دانشجویی نسبت به ثبت ورود خود در سیستم نظام وظیفه اقدام نمایند. (در غیر این صورت تا زمانی که ورود خود را ثبت نکرده باشند؛ ممنوع الخروج خواهند بود.)
- دانشجویانی که بر این اساس مجوز خروج دریافت می‌کنند، در صورتی که به سفر اعزام نشوند می‌بایست مراتب را از طریق بسیج دانشجویی به نظام وظیفه اعلام نمایند. (در غیر اینصورت تا یک سال ممنوع الخروج خواهند شد.)

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج