امام صادق(ع) : هیچ معجزه‌اى از معجزات انبیاء نیست مگر اینکه خداوند آن را به دست حضرت قائم(عج) براى اتمام حجت بر دشمنان ظاهر خواهد کرد
آخرین اخبار
صفحه اصلي > يادداشت 
اخبار > اتحاد و همگرایی رمز بقای کشور و حاکمیت است
 


img11531897.jpg
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد همدان:
اتحاد و همگرایی رمز بقای کشور و حاکمیت است
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد همدان گفت: وحدت عامل پیروزی و ماندگاری انقلاب بوده است و برای پابرجا باقی ماندن این نظام و انقلاب، همچنان نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای انقلابی هستیم.

حجت الاسلام حمیدرضا طالقانی، مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد همدان، همگرایی نیروهای انقلابی را امری ضروری دانست و گفت: اهمیت و لزوم همگرایی آحاد مردم، مسوولان و جریان های سیاسی کشور بر کسی پوشیده نیست و این مهم، نقش حیاتی در حفظ نظام و حاکمیت دارد.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم در تبیین اهمیت وحدت و همگرایی، ادامه داد: قرآن کریم در سوره مبارکه آل عمران و آیه 103 به همگرایی و اتحاد شفارش کرده است و در آیه 105 از تفرقه و تشتت نهی فرموده است.

حجت الاسلام طالقانی افزود: قرآن کریم در بین این دو آیه شریفه و در آیه 104 سخن از امر به معروف و نهی از منکر به میان آورده است، مرحوم شهید مطهری از چینش این آیات، این استفاده را دارند که برترین امر به معروف، دعوت به اتحاد و همگرایی و بدترین منکر تفرقه و تشتت است.

وی اظهار داشت: در شرایط کنونی دنیا و با توجه به اوضاع کشورهای همسایه که درگیر جنگ و اختلاف و ناامنی هستند و از طرف دیگر دشمنان کشور که در داخل و خارج که برای تکه و پاره کردن این نظام منجسم دندان تیز کرده اند، اتحاد و همدلی سدی محکم برای نظام و حاکمیت در مقابل دشمنان است.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد همدان در ادامه گفت: اتحاد و همگرایی نیروهای انقلابی، جناح ها و سایر اقشار جامعه، سبب می شود دسیسه های دشمنان داخلی و خارجی نقش بر آب شود و دشمنان در رسیدن به اهدافشان ناکام بمانند.

وی با بیان اینکه یکپارچگی و همدلی جامعه اسلامی، رمز بقای کشور و حاکمیت است، افزود: وحدت عامل پیروزی و ماندگاری انقلاب بوده است و برای پابرجا باقی ماندن این نظام و انقلاب، همچنان نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای  انقلابی هستیم.

حجت الاسلام طالقانی ابراز داشت: مهمترین مانع برای همگرایی تبعیت از هوای نفس است و این جمله معروف از امام خمینی(ره) که فرمودند، اگر 124 هزار پیامبر در کنار هم قرار گیرند، ذره ای اختلاف بین آن ها پیش نخواهد آمد، گویای این مضمون است که قدرت طلبی، دنیاگرایی و هوای نفس بزرگترین مانع و آسیب برای همگرایی است، بنابراین نیروهای انقلابی و مسوولان باید برای کسب تقوای بیشتر و کنترل هوای نفس، روی خود کار کنند.

وی افزود: در قالب دینی شیعی، ولایت فقیه، رهبر واحد جامعه اسلامی است و عدم ولایتمداری و تبعیت از ولایت فقیه به عنوان فصل الخطاب، یکی از موانع و آسیب های جدی برای همگرایی و اتحاد نیروهای انقلابی است.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد همدان در پایان تأکید کرد: احزاب و گروه ها می توانند عقاید متفاوتی داشته باشند و نظرات خود را اعلام کنند اما اگر در نهایت همه چشم ها به رهبر معظم انقلاب باشد و سخنان ایشان در مقام عمل، فصل الخطاب قرار گیرد، همه اختلافات کنار می رود و همگرایی محقق خواهد شد

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج